Automata öntözőberendezések, tervezéstől a kivitelezésig.

Automata öntözőberendezések tervezése, teljes kivitelezése 10 éves tapaszatalattal.Minőségi piacvezető alkatrészekkel.Hunter, RainBird.

Gyep ápolása.

 

 

 

Jó, ha tudatosítjuk: A tápanyagban szegény, sovány talajok gyepét a gyomok könnyebben felverik. Ezért kora tavasztól műtrágyázzunk. Legfontosabb a gyep számára a nitrogén – a tavaszi és a nyári időszakban ezt igényli a leginkább, hiszen az állandó nyírással a növény sok zöldfelületet veszít, amit pótolnia kell. A zöldfelület évi nitrogénigénye – a 25% nitrogént tartalmazó műtrágyából – négyzetméterenként 120 gramm. Ezt a mennyiséget természetesen nem egyszerre, hanem több részben kell kijuttatni. Ilyenkor tavasszal 25 grammot, a nyár folyamán 75 grammot 6-7 alkalommal, az ősz elején pedig a fennmaradó 25 grammot adjuk. Az utolsó adaghoz már foszfor- és káliumtartalmú műtrágyát is keverhetünk. A műtrágyát mindig száraz időben szórjuk ki, utána a gyepet öntözzük be.

mtrgya-adagol-automata.jpg

 

 

 Az elsavanyodott, öntözéstől kilúgozódott levegőtlen gyepek elmohásodnak. Erős gereblyézéssel vagy tüskés hengerezéssel a mohát fel kell szaggatni, összehúzni és eltávolítani.

Az üde zöld fű legfontosabb titka az öntözés. A híres angol pázsit sem a különleges tartás miatt olyan szép, hanem a jótékony, gyakori csendes esőzésektől, a kevésbé erős napsütéstől, az alapvetően nedves klímától. Locsolni tehát kell, de mivel? Tömlővel? Az öntözés ezen hagyományos módja meglehetősen időigényes tevékenység. Hátránya, hogy az eloszlatás nem egyenletes, vízpazarló, s meglehetősen fárasztó. Ugyanakkor a legolcsóbb. A modern automata öntözőrendszerek sokkal hatékonyabb vízkijuttatást tesznek lehetővé, akár több hétre előre is programozhatók, s hajnalban is locsolhatnak, amikor sokkal kisebb a párolgásból adódó vízveszteség. Az öntözőfejek a szem elől rejtve maradnak, s csak az öntözés idejére bújnak elő, így nem zavarják a kert használóit.

ntzs.jpg

 

Szép gyepfelület csak komoly előkészítéssel érhető el.

A nyírások során jelentős lombtömeget távolítunk el. Ennek pótlására a fű rengeteg tápanyagot igényel. Ezért szép gyepet csak rendszeres tápanyagozással tudunk előállítani.

az-ntztt-gyepet-nem-elg-kthetente-nyrni1.jpg

A kereskedelmi forgalomban ma már kaphatók ún. hosszú hatástartamú műtrágyák, melyek akár 4-6 hónapra is biztosítják a gyep tápanyag-utánpótlását. Ezekben a trágyákban kombinálják az azonnal lebomló tápanyagformákat, azokkal, melyek csak lassan, a talaj mikroorganizmusai által bomlanak le.

A füvek igénybevételüktől, a talajszerkezettől függően rendszeres talajszellőztetést igényelnek. A szellőztetés során javítjuk a talaj, a gyökérzet levegő ellátottságát, a vízháztartást, a tápanyag felvételt, csökkentjük a gyepfilc képződésének esélyét.

gyepszellztets-4.jpg

A gyep tápanyagszükséglete széleskörű, a fűnek különféle anyagra van szüksége a csírázáshoz, a gyökerezéshez, a zöldállomány növeléséhez, illetve annak sűrűsödéséhez.
Ha nem pótoljuk időben, a fű kifakul, és a gyep megritkul és legyengül, hamarosan áldozatul esik valamelyik gomba- vagy vírusbetegségnek. A tápoldat tehát szükséges, amelyet minden évben, megfelelő mennyiségben és időközönként, megfelelő technológiával kell a fűfelületre kijuttatni.

gyep_levelfoltossag.jpg gyep_rozsdabetegsegek.jpg

 

 

 

Forrás: Din Öntözési- és Kertcentrum

www.ontozz.hu

www.szorofej.hu

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 11
Tegnapi: 2
Heti: 30
Havi: 89
Össz.: 23 048

Látogatottság növelés
Oldal: Gyepápolás házikertben
Automata öntözőberendezések, tervezéstől a kivitelezésig. - © 2008 - 2024 - ontozorendszerek.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »