Automata öntözőberendezések, tervezéstől a kivitelezésig.

Automata öntözőberendezések tervezése, teljes kivitelezése 10 éves tapaszatalattal.Minőségi piacvezető alkatrészekkel.Hunter, RainBird.

Víztakarékos öntözés, az öntözőrendszer optimalizálása

 

 rotoros-szrfejek-4.jpg

Gyakran halljuk, hogy az automata öntözőrendszer víztakarékos, mégis, amikor az új rendszer tulajdonosok megkapják az első havi vízszámlát, döbbenten tapasztalják, hogy az többszöröse az előző havinak. Félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy egy automata öntözőrendszer pár csepp vízzel képes beöntözni az egész kertet, hanem arról, hogy a locsolótömlővel történő öntözéshez képest lényegesen gazdaságosabb. Ugyanis, ha slaggal akarjuk beöntözni kertünk egész

ntzs-tmlvel-6.jpg

 

 

 felületét, nemcsak hogy egész nap a slag végét kéne fognunk, de biztosan nem tudnánk egyenletesen beöntözni a gyepfelületet, így az foltosan hol világosabb, hol sötétebb zöld árnyalatú lenne. Egy profi kertész sem tudja 20% alá szorítani slaggal történő öntözés során az egyenletességben lévő eltérést és nagy valószínűséggel egyetlen kertész sem áll neki éjjel, vagy kora hajnalban öntözni, így a nappali öntözés közben fellépő párolgás további, legalább 20%-kal növeli a veszteségeket. A terület nagyságának ismeretében és átlagos napi 4 mm öntözővíz kijuttatását alapul véve, könnyen kiszámolható az adott kert vízigénye, melyet egy jól megtervezett és kivitelezett automata öntözőrendszerrel könnyedén ki lehet juttatni és biztosak lehetünk benne, hogy az alkalmazott szórófejektől függően, akár 85-97%-os egyenletesség is megvalósítható, az éjszakai öntözés pedig garantálja, hogy a párolgási veszteség nem emelkedik 10% fölé.

Mesterséges öntözéskor azonban figyelembe kell venni, hogy a növényeknek nem csupán vízre, hanem különböző tápanyagokra is szükségük van. Amennyiben a növények igényei közül csak a víz mennyiségét pótoljuk, és nem törődünk a makro- és mikroelemek pótlásával, a növények hiánytüneteket mutatnak, melyek a kijuttatott víz mennyiségének növelésével egyre fokozódnak. Az előbbiek miatt fontos, hogy az öntözött növényeket (gyepet) rendszeresen lássuk el megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyaggal.

untitled-2.jpg

Ahhoz, hogy öntözőrendszerünk víztakarékos és optimálisan üzemelő legyen, az alábbiakat kell figyelembe venni:

  • Öntözési mód helyes megválasztása
  • Jó minőségű szórófejek használata
  • Mindig az adott vízforrás karakterisztikája szerint tervezett és kialakított rendszer
  • Megfelelő módon, a szabályok szerint kihelyezett szórófejek
  • Megfelelő módon történő kivitelezés
  • Megfelelő időpontban történő öntözés
  • Megfelelő mennyiségű öntözővíz kijuttatása
  • Megfelelő helyre történő vízkijuttatás
  • Érzékelők alkalmazása
  • Rendszeres karbantartás
  • Alternatív vízforrások használata

 

 

Forrás: Din Öntözési- és Kertcentrum

www.ontozz.hu

www.szorofej.hu



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 5
Heti: 3
Havi: 142
Össz.: 22 245

Látogatottság növelés
Oldal: Optimalizálás
Automata öntözőberendezések, tervezéstől a kivitelezésig. - © 2008 - 2024 - ontozorendszerek.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »